Pielgrzymowaliśmy do monasteru św. Dymitra

W niedzielę 14 czerwca 2015 r. dwa autokary pielgrzymów z naszej Parafii udało się z pielgrzymką do Monasteru św. wielkomęczennika Dymitra w Sakach. Uczestniczyliśmy w św. Liturgii i modliliśmy się przed cudotwórczą ikoną św. Dymitra. Po nabożeństwie ojcowie monasteru ugościli nas niezwykle ciepło przy kuchni polowej. W drodze powrotnej odwiedziliśmy także Żeński Dom Zakonny św. Katarzyny w Zaleszanach.

 

 

Spotkanie parafialne. "Prawosławie w Indonezji"

 W niedzielę, 28 czerwca 2015 roku odbędzie się w świetlicy parafialnej spotkanie na temat Prawosławia w Indonezji. Opowie nam o tym prawosławny teolog, Indonezyjczyk Grigorios Setiarso. Początek spotkania o godz. 18-tej, po wieczornym nabożeństwie. gorąco zapraszamy.

Molebien dziękczynny na zakończenie roku szkolnego

 W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2014/2015, w niedzielę 21 czerwca podczas Liturgii Świętej i bezpośrednio po niej molebna, będziemy dziękować Bogu za bogate Jego Łaski, wylane na uczniów, nauczycieli i wszystkich tych, którzy i w tym roku szkolnym w szkolnictwie pracowali. Początek Liturgii Świętej o godz. 9-tej.

Pielgrzymka do św. Dymitra do Sak

     W niedzielę, 14 czerwca 2015 r. pielgrzymujemy do Monasteru św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach. Prowadzone są zapisy na drugi autokar. Wyjazd nastąpi o godz. 7-ej z parkingu Parafii. Będziemy uczestniczyć w Liturgii św. Dymitra w Sakach, po czym Molebien przed ikoną św. Dymitra. W drodze powrotnej zajedziemy też do Zaleszan.Są zatem jeszcze wolne miejsca. Czekamy na zgłoszenia.

V Supraskie Paschalia

W niedzielę, 26 maja 2015 roku, w Domu Ludowym w Supraślu, odbyły się V Supraskie Paschalia, podczas których chór młodzieżowy naszej Parafii pod dyrygenturą Matuszki Haliny Szymaniuk zaśpiewał kilka paschalnych utworów liturgicznych. Oprócz naszego chóru wystąpił przymonasterski chór rodzinny z Supraśla oraz chóry i zespoły katolickie. Paschalia organizowane są przez Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu oraz Urząd Miejski w Supraślu. Fot. CKiR w Supraślu