Nasza świątynia ma już ikonostas

W pierwszych dniach sierpnia został zmontowany ikonostas w naszej Cerkwi. Montażu dokonali sami wykonawcy, czyli Eugenios Amanatidis i jego współpracownicy. Podczas dwudniowych prac licznie przybyli nasi parafianie i służyli swoją pomocą. Piękny ikonostas, typu hagioryckiego, wzbogacił wystrój naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom na ten cel serdeczne Spasi Hospodi.

Timelaps z montażu Ikonostasu

Pielgrzymowaliśmy do monasteru św. Dymitra

W niedzielę 14 czerwca 2015 r. dwa autokary pielgrzymów z naszej Parafii udało się z pielgrzymką do Monasteru św. wielkomęczennika Dymitra w Sakach. Uczestniczyliśmy w św. Liturgii i modliliśmy się przed cudotwórczą ikoną św. Dymitra. Po nabożeństwie ojcowie monasteru ugościli nas niezwykle ciepło przy kuchni polowej. W drodze powrotnej odwiedziliśmy także Żeński Dom Zakonny św. Katarzyny w Zaleszanach.

 

 

Spotkanie parafialne. "Prawosławie w Indonezji"

 W niedzielę, 28 czerwca 2015 roku odbędzie się w świetlicy parafialnej spotkanie na temat Prawosławia w Indonezji. Opowie nam o tym prawosławny teolog, Indonezyjczyk Grigorios Setiarso. Początek spotkania o godz. 18-tej, po wieczornym nabożeństwie. gorąco zapraszamy.

Molebien dziękczynny na zakończenie roku szkolnego

 W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2014/2015, w niedzielę 21 czerwca podczas Liturgii Świętej i bezpośrednio po niej molebna, będziemy dziękować Bogu za bogate Jego Łaski, wylane na uczniów, nauczycieli i wszystkich tych, którzy i w tym roku szkolnym w szkolnictwie pracowali. Początek Liturgii Świętej o godz. 9-tej.