Molebien w intencji maturzystów

 W związku z rozpoczynającymi się egzaminami maturalnymi, w niedzielę 3 maja w naszej Cerkwi, będą sprawowane molebny w ich intencji, zarówno po pierwszej jak i drugiej Świętej Liturgii, "aby Pan Bóg dał swoim sługom pomyślność i we wszystkim zadowolenie, mocą, działaniem i łaską Najświętszego Swego Ducha".

Molebien w intencji gimnazjalistów

 W związku ze zbliżającymi się egzaminami kl. III gimnazjum w naszej Cerkwi w sobotę 18 kwietnia będzie sprawowany molebien w ich intencji. Początek Liturgii Świętej o godz. 800

Choinka dla dzieci

W niedzielę, 25 stycznia 2015 r., o godz. 13, w Wiśniowym Sadzie, przy ul. Wiśniowej w Grabówce odbędzie się tradycyjnie choinka parafialna dla najmłodszych. Choinka parafialna to jedna z wielu radosnych chwil okresu Bożego Narodzenia dla maluchów. Spotkanie, na którym dużo zabawy i muzyki, organizuje Bractwo Młodzieży naszej Parafii. Nieodłącznym elementem takiej choinki jest wizyta Mikołaja. Zapraszamy!!! Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej lub u opiekuna duchowego Bractwa, o. Andrzeja Misiejuka.

 

Spotkanie parafialne. "Stary Testament"

             W niedzielę, 30 listopada 2014 roku, odbyło się kolejne spotkanie parafialne, podczas których omawiane są różne zagadnienia natury teologicznej, historycznej, liturgicznej itp. Prelegentem na tym spotkaniu był o. dr Marek Ławreszuk, wikariusz Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego oraz p.o. Kierownik Katedry Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku. Ojciec Marek mówił o Starym Testamencie. O historii biblijnej, o strukturze Pisma Świętego Starego Testamentu, różnicach w składzie ksiąg Biblii hebrajskiej, katolickiej i prawosławnej. Przede wszystkim zaś, jako wybitny liturgista, prelegent skupił się na tym, iż wpływ Starego Testamentu był ogromny w formowaniu się nowotestamentalnych praktyk modlitewnych i do dnia dzisiejszego teksty Starego Testamentu stanowią trzon prawosławnych nabożeństw.