Modlitwa w intencji maturzystów

W związku z rozpoczynającymi się egzaminami maturalnymi, w niedzielę 30 kwietnia w naszej Cerkwi, będzie sprawowany molebien w ich intencji, po drugiej Świętej Liturgii, "aby Pan Bóg dał uczniom pomyślność i we wszystkim zadowolenie, mocą, działaniem i łaską Najświętszego Swego Ducha".

Wielkopostna pielgrzymka młodzieży do Poczajowa

Z błogosławieństwa Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego, w dniach 9-12 marca odbyła się wielkopostna pielgrzymka białostockiej młodzieży prawosławnej do Ławry Poczajowskiej na Ukrainie. W pielgrzymce pod opieką ks. Marka Wawreniuka, ks. Piotra Kiryluka i ks. Andrzeja Misiejuka, opiekuna młodzieży naszej parafii,  wzięła udział głównie młodzież z trzech białostockich Bractw parafialnych: parafii Zmartwychwstania Pańskiego, naszej parafii  oraz św.  Jana Teologa.

Pielgrzymi wyruszyli spod cerkwi św. Wielkomęczennika Pantelejmona w Zaściankach, w której wcześniej wszyscy uczestnicy przed ikoną świętego prosili o Boże błogosławieństwo dla powziętego trudu. Głównym celem pielgrzymki była modlitwa w Poczajowskiej Ławrze. Pielgrzymi przystąpili do sakramentu spowiedzi, tak aby pobyt w Ławrze móc zakończyć uczestnictwem w św. Eucharystii. Młodzież pokłoniła się Poczajowskiej Ikonie Matki Bożej i innym świętościom tej Ławry.

Parafialny Bal charytatywno-integracyjny

17 lutego 2017 roku odbędzie się II Parafialny Bal charytatywno - integracyjny, na który w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Bal odbędzie się w Sali Bankietowej "Santana" 17 lutego 2017 roku o godz. 19. Więcej informacji na załączonym plakacie i linku.

 

 

http://www.hotelsantana.pl/s,bal_parafialny_zascianki,117.html